background
Paweł
Merkel
Łukasz
Grześkowiak

Talo Energy

jest innowacyjną firmą, która zajmuje się doradztwem w zakresie gospodarki energetycznej przedsiębiorstw.

Pragniemy naszym Klientom zagwarantować bezpieczeństwo.

Dzięki kompleksowej obsłudze w obszarach związanych z dystrybucją, zakupem energii oraz zaproponowaniu produktów technicznych dążymy do maksymalnej obniżki wszystkich kosztów energii.

Jesteśmy autoryzowanym i certyfikowanym partnerem producentów podzespołów do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i ogrzewania powierzchniowego wykorzystującego promieniowanie podczerwieni.

Na przestrzeni lat wypracowaliśmy szeroką gamę niezawodnych produktów, których projektowanie i produkcja odbywa się z uwzględnieniem krajowych i międzynarodowych norm, a wysoka jakość i niezawodność potwierdzona jest licznymi certyfikatami. Dostarczamy swoim klientom najbardziej nowoczesne systemy do produkcji energii lektrycznej oraz rozwiązania, które ograniczają jej zużycie.

Talo Energy zapewnia również kompleksową obsługę: od projektowania poprzez dostarczanie urządzeń po instalację.

Dzięki zachowaniu najwyższych standardów realizacji nasi klienci mają możliwość uzyskania niezależności energetycznej przy równoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne.

W ostatnich latach wyspecjalizowaliśmy się w bardzo wąskiej dziedzinie tj. montażu instalacji fotowoltaicznych na wysokości powyżej 30 metrów. Dziś Talo Energy jest jedyną firmą w Polsce, która realizuje usługi w tym zakresie.

Główna siedziba firmy znajduje się w Szczecinie. Posiadamy również oddział we Wrocławiu a inwestycje prowadzone są w całej Polsce.

Nasz Zespół

Paweł Merkel – W 2010 roku wykorzystując swoje doświadczenie i pasję stworzyłem firmę „Specjaliści Energetyczni”, obecnie – „Talo Energy s.c.” Paweł Merkel, Łukasz Grześkowiak w której jako Dyrektor Zarządzający jestem odpowiedzialny za realizację strategii oraz koordynację działań firmy. Mam zaszczyt pracować z profesjonalistami którzy dzięki zaangażowaniu i determinacji sprawiają, że TALO Energy jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm w Polsce w branży OZE.

Łukasz Grześkowiak – współwłaściciel. Absolwent Wydziału Jean Monnet Centre of Excellence – na Uniwerytecie Szczecińskim oraz Universita degli Studi di Catania. Ponadto, posiada dyplom certyfikat menadżerski na Chartered Management Institute w Londynie. Manager wysokiego szczebla z doświadczeniem w energetyce oraz optymalizacji kosztów w firmach. W branży energetycznej i pozyskiwania funduszy od 2008 roku.

Zespół Projektowy – Posiadamy zespoły z wieloletnim udokumentowanym doświadczeniem zawodowym.

Zakres prac zespołu projektowego zajmującego się fotowoltaiką i ogrzewaniem:

 • projekty koncepcyjne,
 • projekty budowlane,
 • pozwolenia na budowę,
 • nadzory

Zakres prac zespołu projektowego zajmującego się funduszami unijnymi:

 • analizy finansowe,
 • studia wykonalności,
 • pisanie wniosków,
 • prowadzenie projektu,
 • rozliczenie projektu

Zespół Wykonawczy – Posiadamy własny zespół Instalatorów z dużym doświadczeniem.

 • Fotowoltaicznych i Elektrycznych z uprawnieniami elektrycznymi SEP i Urzędu Dozoru Technicznego, certyfikowanymi m.in. przez Winaico, Froniusa, Sunfixings
 • Pomp Ciepła – certyfikowanych m.in. przez DeDietrich, Sofath